Главная   •   О компании   •   Библиотека   •   Контакты                                          

Информ-бюро

24.07.2018
Киевская прокуратура направила в суд обвинительный акт относительно нотариуса Киевского городского нотариального округа, который способствовал рейдерскому захвату торгового центра
05.07.2018
Отныне письма в суд направляйте по адресу: просп. Воздухофлотский, 28, г. Киев, 03063
04.07.2018
Минздрав обновил соответствующий порядок
03.07.2018
Принят Закон, направленный на снижение стоимости кредитных ресурсов для упрощения доступа субъектов хозяйствования и физических лиц к кредитам

Юридические практики

Наши партнеры

Тренінгова компанія ТАРС

Надання якісних професійних послуг з перевірки, тестування та навчання персоналу. Наші спеціалісти мають достатній досвід практичної та наукової роботи, щоб гарантувати клієнтам високу якість та ефективність наданих послуг.

Информ-бюро

май
30
2010

Вища рада юстиції (ВРЮ) планує на найближчих засіданнях розглянути питання щодо звільнення близько 300 суддів.

Вища рада юстиції (ВРЮ) планує на найближчих засіданнях розглянути питання щодо звільнення близько 300 суддів. Про це на прес-конференції повідомив голова ВРЮ Володимир Колесниченко, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами В.Колесниченка, на сьогодні, на розгляді у ВРЮ уже знаходяться 140 пропозицій щодо звільнення суддів за порушення присяги. Серед них є такі, що знаходяться в ВРЮ вже 5 років. Також, 48 рекомендацій щодо звільнення суддів знаходяться у кваліфікаційних комісіях. Окрім того тривають перевірки стосовно 341 судді. "Виходячи з практики рішень ВРЮ, близько однієї третини зі справ щодо звільнення суддів будуть вирішені позитивно", - наголосив В.Колесниченко.

Відповідаючи на запитання, чи задовольнить Президент і ВР подання на звільнення суддів, В.Колесниченко допустив можливість, що не всі подання можуть бути підтримані цими органами влади.

В.Колесниченко не виключає також тиск на ВРЮ у зв'язку з тим, що ВРЮ почала активно розглядати питання щодо звільнення суддів за порушення присяги. «Тиск можливий, так було завжди. Інша справа - ефективність такого тиску», - сказав В.Колесниченко. Він також заявив, що на заваді такому тиску стане адміністративне судочинство та Президент України. «В Україні діють адміністративні суди...і я думаю, що Президент ручного суду не хоче, він візьме на себе відповідальність за ображених і скривджених людей», - сказав він.

При цьому В.Колесниченко спростував заяви окремих політиків про те, що ВРЮ стала репресивним органом по відношенню до суддів, які не влаштовують владу. "Галас, що ВРЮ почала репресії - це не що інше, як позитивна оцінка діяльності ВРЮ", - заявив В.Колесниченко. Він спростував заяви лідера БЮТ Юлії Тимошенко, що ВРЮ почала репресії проти чесних суддів. "Хочу довести до відома, що ми розглядали пропозиції по звільненню суддів, які у ВРЮ знаходяться вже 2-3 роки", - сказав голова ВРЮ. Він закликав політиків ставитися до суддів не як до політиків, а як до представників судової гілки влади. В.Колесниченко зазначив, що на сьогодні у ВРЮ не існує проблеми кворуму, і тому ВРЮ почала працювати ефективно. "Сьогодні проблеми кворуму немає, майже 100-відсоткова явка, і ніхто навіть не думає не прийти на засідання ВРЮ", - зазначив він.

В.Колесниченко заявив також, що не розуміє, чому голова Вищого суду України, член ВРЮ Василь Онопенко обурився рішенням ВРЮ здійснити подання на звільнення судді ВСУ Олександра Волкова. "У В.Онопенка і ради суддів були всі можливості, щоб навести порядок у своєму домі", - заявив В.Колесниченко. Окрім того, він додав, що В.Онопенко був і перебуває "близьким до однієї з політичних сил". В.Колесниченко додав, що у 2007 р. В.Онопенко звинувачував судову систему в заангажованості, коли тривали судові розгляди справ, пов'язані з парламентськими виборами. "Тоді звинувачення звучали про те, що на судову владу тисне опозиція, а зараз - що влада", - сказав він. Нагадаємо, вчора ВРЮ прийняла рішення внести подання до Верховної Ради щодо звільнення з посади судді ВСУ Олександра Волкова за порушення ним присяги судді, щодо звільнення з посади судді Київського апеляційного адмінсуду Ігоря Бараненка за порушення присяги судді.

Також В.Колесниченко заявив, що виступає за обмеження терміну перебування особи на адмінпосаді у суді для уникнення зловживання з її боку. Говорячи про проблему призначення суддів на адмінпосади, він зазначив: «Голова суду судді не начальник і не може давати вказівки, які рішення підлеглому судді виносити... Сьогодні проблема призначення на адмінпосади заполітизована. Не проблема, хто призначатиме голову суду, питання в тому, які в нього повноваження... Я виступаю за те, щоб ця посада була тимчасова».

В.Колесниченко зазначив, що необхідно запровадити обов'язкову ротацію керівництва судів. Оскільки під час досить тривалого перебування особи на посаді голови суду, його підлеглі попадають під вплив голови суду, ухвалюючи ті чи інші рішення. Він додав, що 80% незаконних рішень суду, в т.ч. щодо рейдерства, вирішуються за сприяння голови того чи іншого суду.

Нагадаємо, що впродовж двох останніх засідань ВРЮ рекомендувала парламенту та Президенту звільнити 19 суддів.

25 травня Вища рада юстиції внесла подання на звільнення дев'яти суддів за порушення ними присяги. Зокрема, подання внесено на таких суддів: суддю Святошинського районного суду Києва Ніну Бабич, суддю Фастівського міськрайонного суду Київської обл. Андрія Остахновича, суддю Згурівського районного суду Київської обл. Валентину Паламарчук, суддю Ворошилівського районного суду Донецька Геннадія Міщенка, суддю Господарського суду м. Києва Валентину Смілянець, суддю Шполянського районного суду Черкаської обл. Тетяну Кисельову, суддю Семенівського райсуду Полтавської обл. Віктора Шудрю, суддю Заводського райсуду м. Дніпродзержинськ Людмилу Стасовську та суддю Дніпропетровського райсуду Дніпропетровської обл. Леоніда Чубенка.

Таким чином, починаючи з 17 травня, ВРЮ внесла подання на звільнення 19 суддів за порушення присяги.

У разі, якщо ВРЮ рекомендує звільнити суддю, який був обраний на 5-річний термін, рішення приймає Президент. Якщо ж суддя був обраний довічно, - то рішення про його звільнення за поданням ВРЮ приймає парламент.

Полезная информация