Главная   •   О компании   •   Библиотека   •   Контакты                                          

Информ-бюро

24.07.2018
Киевская прокуратура направила в суд обвинительный акт относительно нотариуса Киевского городского нотариального округа, который способствовал рейдерскому захвату торгового центра
05.07.2018
Отныне письма в суд направляйте по адресу: просп. Воздухофлотский, 28, г. Киев, 03063
04.07.2018
Минздрав обновил соответствующий порядок
03.07.2018
Принят Закон, направленный на снижение стоимости кредитных ресурсов для упрощения доступа субъектов хозяйствования и физических лиц к кредитам

Юридические практики

Наши партнеры

Тренінгова компанія ТАРС

Надання якісних професійних послуг з перевірки, тестування та навчання персоналу. Наші спеціалісти мають достатній досвід практичної та наукової роботи, щоб гарантувати клієнтам високу якість та ефективність наданих послуг.

Библиотека - полезная информация

окт
05
2010

Щодо останніх змін, які стосуються податкових перевірок

У зв'язку із внесенням змін до зразків форм актів перевірок та Методичних рекомендацій щодо їх оформлення, затверджених наказом ДПА України від 11.09.2008 р. N 584 Державна податкова адміністрація України листом від 11.08.2010 р. N 16188/7/23-4017 роз’яснила наступне.

Внесеними змінами у підпункті 3.1.4 підпункту 3.1 пункту 3 Методичних рекомендацій, затверджених Наказом N 584, вилучено абзаци одинадцятий - дванадцятий, які надавали право працівникам органів ДПС направляти платнику податків лист-пропозицію щодо самостійної сплати розрахованих із застосуванням звичайних цін податкових зобов'язань.

У зв'язку з цим, у разі згоди платника податків добровільно сплатити розраховані із застосуванням звичайних цін податкові зобов'язання (разом із штрафними санкціями), з метою уникнення зайвого перенавантаження судових органів позовними заявами, що повинні направлятись органами ДПС до суду на підставі пункту 4.3 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та пункту 11 статті 10 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні", за результатами перевірки можливе направлення платнику податків відповідного листа, складеного у довільній формі із зазначенням його дати та номера, найменування та коду за ЄДРПОУ платника податків, дати та номера акта перевірки, суми розрахованих із застосуванням звичайних цін податкових зобов'язань (разом із штрафними санкціями), бюджетний рахунок одержувача, установу банку та МФО тощо.

Також Наказом N 594 змінено форми додатків до зразка форми Акта (довідки) про результати планової/позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства (додаток 1 до наказу), зразка форми Акта (довідки) про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (додаток 2 до наказу), зразка форми Довідки про результати документальної невиїзної/позапланової виїзної перевірки щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків (додаток 3 до наказу), зразками форм таких додатків, які містять примірну форму та повинні складатись за умови, якщо встановлюється відповідна інформація щодо діяльності платника податків. Наприклад, при здійсненні платником податків операцій із векселями - заповнюється зразок реєстру векселів тощо.

Крім цього, слід зазначити, що у відповідності до Закону України від 20 травня 2010 року N 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" органам державної податкової служби надано право на зупинення проведення планової або позапланової виїзної перевірки з подальшим продовженням її проведення на невикористаний строк. У зв'язку з цим Наказом N 594 передбачається відображення відповідної інформації у вступній частині акта перевірки із зазначенням терміну такого зупинення, дати та номера наказу органу ДПС про зупинення (якщо до закінчення терміну, на який здійснювалось зупинення, перевірку було поновлено, зазначення також дати і номера наказу та терміни поновлення перевірки).

Євген Щеглов

Старший юрист Юридичної компанії «Правовий Альянс»

https://legalalliance.com.ua

 

Полезная информация